O Stowarzyszeniu
4 października 2017 21:01

Stowarzyszenie Rozwoju Spisza i Okolicy zostało powołane do życia w grudniu 2005 roku jako tzw. Lokalna Grupa Działania (LGD). Swoim działaniem obejmuje miejscowości spiskie i podhalańskie z 3 gmin (Bukowina Tatrzańska, Łapsze Niżne, Nowy Targ) w 2 powiatach województwa małopolskiego.

Jest to obszar wiejski o powierzchni 466 km2 i zamieszkały przez ponad 43 tys. mieszkańców. Obecnie stowarzyszenie działa pod nową nazwą: Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Spisz - Podhale"

W 2008 roku zakończyliśmy realizację projektu pt. „Ze Spiszem w świat” w ramach II schematu Pilotażowego Programu Leader+. Na realizację projektu składały się działania wykorzystujące lokalny potencjał, aktywizujące i integrujące mieszkańców obszaru Spisza i okolicy. Projekt służy promocji obszaru oraz wymianie doświadczeń między mieszkańcami. Wśród wiodących działań znajdują się tematy związane z turystyką oraz promocją lokalnej wytwórczości zwłaszcza  kultury ludowej.

Stowarzyszenie Rozwoju Spisza i Okolicy jako jedna z Lokalnych Grup Działania funkcjonujących w ramach osi 4 PROW 2007-2013 czyli LEADER, realizowała Lokalną Strategię Rozwoju na lata 2007 - 2013

Obecnie pod nową nazwą Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Spisz - Podhale wdraża Strategię rozwoju lokalnego kierowanego przez społęczność w raamch Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020 działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokanego w ramach inicjatywy LEADER".

Od początku swej działalności LGD bierze czynny udział w życiu społecznym regionu realizując liczne projekty na obszarze swojego działania, ponadto Zarząd LGD i aktywni jej działacze uczestniczą w szkoleniach w całej Polsce poszerzając swoją wiedzę i nawiązując nowe kontakty. Podczas poszczególnych etapów budowania partnerstwa LGD cały czas przeprowadza akcje promocyjne mające na celu rozpowszechnianie wiedzy o działaniach Stowarzyszenia i zachęcenie miejscowej społeczności m.in. do uczestnictwa: w podejmowanych inicjatywach, realizacji projektów, włączania się do wspólnego działania na rzecz regionu.

Android

Aplikacja mobilna Spisz i Podhale

Do pobrania ze sklepów
Google Play, App Store i Windows Store

iOS
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...