Study Tours po Podhalu i Spiszu
22 marca 2018 11:16

Podczas trzydniowego pobytu zaproszeni reporterzy, zwiedzając poszczególne gminy mogli zobaczyć najbardziej atrakcyjne miejsca Podhala i Spisza.

Wydarzenie to zostało zorganizowane w ramach projektu „Transgraniczna promocja tras turystycznych Podhala i Spisza”, którego partnerem wiodącym jest LGD Spisz-Podhale wraz z słowackim Obec Veľká Franková oraz sąsiadującymi ze sobą gminami: Łapsze Niżne, Bukowina Tatrzańska, Nowy Targ.

Głównym założeniem projektu jest stworzenie oraz promocja zintegrowanego systemu tras turystycznych obejmujących teren Spisza i Podhala, w związku z czym wizyta studyjna została tak zaplanowana, aby podczas trzydniowego pobytu, zaproszeni reporterzy mogli zobaczyć najbardziej atrakcyjne miejsca tego rejonu.

Pierwszy dzień wizyty studyjnej miał miejsce w Gminie Łapsze Niżne na Zamku Dunajec, gdzie Wójt Gminy Łapsze Niżne Jakub Jamróz wraz z prezes LGD Janiną Schlegel oficjalnie przywitali zgromadzonych gości. Po czym odbyło się zwiedzanie średniowiecznej twierdzy w towarzystwie wykwalifikowanego przewodnika. Kolejnym punktem programu była Zapora w Niedzicy. Zapoznanie się ze szczegółami dotyczącymi historii jej powstawania oraz funkcjonowania okazało się naprawdę fascynujące, a oprowadzający Arkadiusz Czarnecki wykazał się olbrzymią wiedzą w temacie. Drugi dzień wizyty dziennikarze rozpoczęli od wyjazdu na Słowację, do Doliny Bachledzkiej, gdzie znajduje się „Ścieżka w koronach drzew Bachledka”. Jak na zamówienie wiatr rozwiał chmury i wyszło słońce, które dodatkowo umiliło spacer nad lasem oraz podziwianie okolicznych krajobrazów z 32 metrowej wieży, stanowiącej zwieńczenie ścieżki. Po południu dziennikarze udali się na wypoczynek w ciepłych wodach Term Bania w Białce Tatrzańskiej, a wieczorem wzięli udział w kluczowym wydarzeniu – konferencji podsumowującej projekt. W trakcie konferencji koordynator projektu, Wiesław Parzygnat podsumował dotychczas zrealizowane działania, w tym opracowanie nieniejszej strony internetowej: www.spisz-podhale.pl, stworzone filmy promocyjne wraz z bogatym materiałem fotograficznym, aplikację mobilną Spisz i Podhale, nowo powstały paszport turystyczny oraz materiały w postaci gadżetów promocyjnych, przeznaczonych dla turystów, którzy zdecydują się odwiedzić nasze piękne rejony. Po wystąpieniu koordynatora przyszedł czas na prezentację atrakcji poszczególnych gmin przez obecnych wójtów Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska Stanisława Łukaszczyka, Zastepcę Wójta Gminy Nowy Targ Marcina Kolasa oraz Wójta Gminy Łapsz Niżne Jakuba Jamróz. W ostatnim dniu wizyty studyjnej dziennikarze odwiedzili gminę Nowy Targ, gdzie w obecności Wójta Gminy Nowy Targ Jana Smarduch mogli poznać szczegóły z życia Ks. Prof. Józefa Tischnera zwiedzając Dom Pamięci Ks. Prof. Józefa Tischnera, ochrzczony „Tischnerówką” oraz Dwór Tetmajerów. Zakończeniem pobytu dziennikarzy był uroczysty obiad.

fot. Julian Kowalczyk

study tours

Android

Aplikacja mobilna Spisz i Podhale

Do pobrania ze sklepów
Google Play, App Store i Windows Store

iOS
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...