Piknik z rowerem w Gminie Łapsze Niżne

W dniu 15 października br. w gminie Łapsze Niżne odbył się „Piknik z Rowerem” zorganizowany przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Spisz - Podhale.

Piknik odbył się w ramach mikroprojektu " Transgraniczna promocja tras turystycznych Podhala i Spisza" finansowanego ze środków UE oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu "Tatry”.  

Miłośnicy jazdy rowerowej spotkali się na placu przykościelnym w Kacwinie, który był jednocześnie miejscem startu. Wśród uczestników rajdu można było spotkać dzieci, młodzież, włodarza Gminy Łapsze Niżne Jakuba Jamroza oraz starostę Wielkiej Frankowej Pawła Solave. Trasa rajdu przebiegała z Kacwina przez Niedzicę, a kończył się na Polanie Sosny w Niedzicy. Podczas pierwszej przerwy przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niedzicy przeprowadzono zabawy i konkursy na rowerach: jazda po kopercie, slalom rowerowy oraz wyścigi w parach. Po krótkim odpoczynku uczestnicy ruszyli w dalszą trasę. Na mecie na wszystkich rowerzystów, opiekunów oraz gości czekał ciepły poczęstunek oraz nagrody. Każdy uczestnik, który ukończył rajd otrzymał pamiątkowy medal oraz praktyczną opaskę rowerową z logiem projektu. Na zakończenie całej imprezy, uczestnicy zostali zaproszeni do wspólnej zabawy z animatorami. Przeprowadzono konkursy sprawnościowe, plastyczne, muzyczne.

Przy pięknej słonecznej pogodzie mogliśmy spędzić czas rodzinnie i aktywnie, podziwiając jednocześnie piękne jesienne widoki całej okolicy.

Składamy serdeczne podziękowania Wójtowi Gminy Łapsze Niżne, staroście Wielkiej Frankowej, Ochotniczej Straży Pożarnej w Kacwinie, Ochotniczej Straży Pożarne w Niedzicy, Firmie Usługi Transportowe Adam Dunajczan, Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Niedzicy, Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kacwinie za współorganizację przejazdu rowerowego oraz uczestnikom za udział.

Koordynator projektu: Wiesław Parzygnat

Foto: Włodzimierz Bigos

Galeria zdjęć Pikniku z Rowerem

Android

Aplikacja mobilna Spisz i Podhale

Do pobrania ze sklepów
Google Play, App Store i Windows Store

iOS
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...